Ticari Mesaj ve Aramalara Düzenleme: Vatandaşın Onayı Olmadan Gönderilmeyecek!

Vatandaşa atılan ticari mesajlar ve sesli aramalar için yeni düzenleme yayımlandı. Bundan böyle ticari mesaj ya da göndermek isteyen gerçek veya tüzel kişiler Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi'ne kaydolacak ve sistem üzerinde onayı bulunmayan kişilere mesaj gönderemeyecek

Ticari Mesaj ve Aramalara Düzenleme: Vatandaşın Onayı Olmadan Gönderilmeyecek!

Vatandaşa atılan ticari mesajlar ve sesli aramalar için yeni düzenleme yayımlandı. Bundan böyle ticari mesaj ya da arama göndermek isteyen gerçek veya tüzel kişiler, Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi'ne kaydolacak ve sistem üzerinde onayı bulunmayan kişilere mesaj gönderemeyecek.

1 EYLÜL'DEN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK

Sesli arama içeriğinde ise tacirler için ticaret unvanına, esnaf için ise adı ve soyadına yer verilecek. Öte yandan alıcılar ise bu tarz iletileri reddetme hakkını Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi (İYS) üzerinden de kullanabilecek. Yönetmelik, 1 Eylül 2020 'den itibaren geçerli olacak.

RET BİLDİRİMLERİ İYS ÜZERİNDEN

Hizmet sağlayıcı, kendisine iletilen ret bildirimlerini 3 iş günü içinde İYS'ye bildirecek. Alıcı reddetme hakkını İYS üzerinden de kullanabilecek. Şikayet başvuruları, öncelikle İYS üzerinden ön incelemeye tabi tutulacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER