Türk Telekom'da Yaşanan Kesintide Flaş İddia!

İstanbul, dün saat 13.59'da 5,8 büyüklüğündeki depremle sallandı. Depremin ardından yakınlarına ulaşmaya çalışan milyonlarca kişi arama yapamadı. Özellikle Türk Telekom kullanıcılarının sorunu gece geç saatlere kadar devam etti

Türk Telekom'da Yaşanan Kesintide Flaş İddia!

İstanbul'da dün yaşanan 5,8'lik büyük depremin ardından yakınlarından haber almak için telefonlarına sarılan herkes büyük şaşkınlık yaşadı. Yakınlarından haber alamayan milyonlarca kişi telefon operatörlerinin çalışmamasına büyük tepki gösterdi.

İnsanlar SMS ve özellikle Whatsapp üzerinden yakınlarıyla iletişim kurarken, Türk Telekom kullanıcıları gece geç saatlere kadar hizmet alamadı.

DİĞER İLLERDEN DE ARAMA YAPILAMADI

Milyonlarca kişinin aynı anlarda birbirlerlerine ulaşmaya çalışmaları sonucunda ses trafiğinin çok yoğunlaşması sebebiyle özellikle Türk Telefom'un ana merkezlerinde diğer illerden bile aramalar yapılamadı. Arama yapmak isteyen vatandaşlar, "servis yok, hat meşgul ya da arama sonlandırıldı" gibi uyarılarla karşılaştı.

SORUMLUSU NOKİA

Türk Telekom şirketinin uzun saatler boyunca hizmet verememesinin nedeni olarak da Nokia gösteriliyor. Sektör kaynaklarının verdiği bilgiye göre yoğunluk, altyapının kurulmasına teknolojisiyle destek veren Nokia'nın sisteminde arızaya yol açtı. Bu da iletişimin sağlanamamasına neden oldu.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2019, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER