Turkcell'den skandal hareket: 'Tahsilatlar için müşterileri aramaya devam edin'

İcra ve iflas takiplerinin 30 Nisan'a kadar durdurulmasının ardından operatör şirketi Turkcell, avukatlarına mesaj göndererek 'Tahsilatlar için müşterileri aramaya devam edin' çağrısı yaptı

Turkcell'den skandal hareket: 'Tahsilatlar için müşterileri aramaya devam edin'

Koronavirüs tedbiri kapsamında alınan karara göre nafaka alacaklarına ilişkin icra takipleri hariç, yurt genelinde yürütülmekte olan tüm icra ve iflas takipleri 30 Nisan tarihine kadar durduruldu. 

Ancak kararın ardından Turkcell, Yasal Takip Birimi takip işlemlerini yürüten avukatlara ‘önem düzeyi yüksek' bir e-posta yolladı. 

'Duyuruya kadar devam edin'

"Değerli avukatlarımız" diye başlayan mesajda Resmî Gazete'de yayımlanan karar gereği ‘Merkezi takip sistemi' de dahil olmak üzere 30 Nisan'a kadar tüm icra takip işlemlerinin durdurulduğu hatırlatılarak, "Bu süre zarfında tahsilat arama/ iletişim faaliyetlerine, müşteri hassasiyeti gözetilerek bir sonraki duyuruya kadar devam edebilirsiniz" bilgisi verildi.

'Müşterilere ısrarcı olmayın'

"Müşterileri borç için arayın ama hassas davranın" mesajı yollanan avukatlara özelikle sağlık ve güvenlik kuvvetleri çalışanları ile iletişim kurulması durumunda ısrarcı olunmadan ilgili çağrının sonlandırılması gerektiği de önemle belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 10:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
AÇ GÖZLÜ
AÇ GÖZLÜ - 3 yıl Önce

TOPRAK DOYURSUN GÖZÜNÜZÜ


MEHMET EMİN KARAMEHMET -AHMET AKÇA

SIRADAKİ HABER