Türkiye'de 22 gün her şey dahil tatil: Alman'a kaç para, Türk'e kaç para! Büyük fark var

Almanya'daki bir ilan Türkiye'nin turizmdeki yerini ortaya koydu. İlana göre Alman vatandaşı Antalya Side'de 22 gün tatili her şey dahil 599 euroya yapabiliyor. Türk'e ise bu fiyat 50 bin lira ile 100 bin lira arasında değişiyor

Türkiye'de 22 gün her şey dahil tatil: Alman'a kaç para, Türk'e kaç para!  Büyük fark var

Türkiye'de ev kiraları bile sürekli yükselip, aylık 10 bin lirayı bile aşarken, cennet gibi olan turizm bölgelerinde Alman vatandaşları için yapılan turizm kampanyaları ülkemizdeki acı gerçeği ortaya koydu.

Almanya'daki ilana göre Antalya'nın Side ilçesindeki lüks bir otelde 24 saat yeme, içme her şey dahil konaklama 599 euro. Yani 11 bin lira.

Ancak bir Türk olarak Side'de aynı şartlarda otel aradığınızda karşınıza 50 bin ile 100 bin lira arasında fiyatlar çıkıyor.

24 saat yeme içme her şey dahil Alman evinde bile bu kadar ucuza kalamazken, yol parası da içinde olmak üzere 11 bin liraya Türkiye'de tatil yapabiliyor.

Almanya'da bir memur emeklisi 1500 euro veya üstünde maaş alıyor. Böylece emekli maaşının 3'te 1'iyle Türkiye'de 22 gün her şey dahil tatil yapabiliyor.

Türkiye'de ise emeklinin maaşı tatile gidecek uçak parasına bile yetmiyor. 

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2022, 07:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER