Ünlü Ayakkabı Mağazası İflas Etti!

Türkiye'deki en büyük ayakkabı firmalarından biri olan ve 80'e yakın mağazasıyla hizmet veren ünlü firma İnci Deri, genel merkezini, internet sitesini ve mağazalarının neredeyse tamamına yakınını kapattı

Ünlü Ayakkabı Mağazası İflas Etti!

Ayakkabı sektörünün öncü markalarından biri olan ve ‘Türkiye’nin en eski perakende markası’ unvanı ile 103 yıldır faaliyetini sürdüren İnci Deri, kapanıyor.

80'e yakın mağazasının neredeyse tamamını, genel merkezini ve internet sitesini kapatan İnci Deri'nin iflasın eşiğinde olduğu belirtiliyor. Şirketin, geçen yıllarda açılan iflas davası ise halen sürüyor. Son günlerde birçok ayakkabı firmasının konkordato davaları devam ederken, İnci Deri'nin de zor günlerden geçtiği biliniyor.

ALACAKLILAR ELİ BOŞ DÖNDÜ

Alacaklıların geçtiğimiz günlerde Eyüp'te bulunan merkez binasına gittiği ve kapalı olduğu bu sebeple elleri boş döndüğü de kaydedildi. İnci Deri'nin internet sitesinde ise 'Sizin için yenileniyoruz. Yarın görüşmek üzere' yazdığı ancak sitenin birkaç gündür bu şekilde olduğu da biliniyor. 

Şirket, genel merkezlerinin kapalı olması nedeniyle de faaliyetlerini Harbiye'deki bir otelin odasında yürüttükleri kaydedildi.  

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2019, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER