Ünlü Market Bilerek Zarar Etti!

Türkiye'de 6 bin 672 mağazası bulunan ünlü market zinciri BİM, 30 milyon lira zarar ettiğini açıkladı. Firmanın İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç 30 milyon liralık zararı bilinçli olarak yaptıklarını söyledi

Ünlü Market Bilerek Zarar Etti!

Birleşik Mağazalar A.Ş., kısacası BİM olarak bilinen ünlü marketler zincirinin İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç, sektöre ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ürün rekoltelerinde bir sıkıntı bulunmadağını söyleyen Galip Aykaç, bu yıldan memnun olduklarını söyledi.

SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR

Sektörde ucuzluğuyla tanınan zincir markete 7 Şubat'ta Rekabet Kurumu tarafından soruşturma açılmıştı. Ürün satışlarında haksız rekabete neden olduğu gerekçesiyle başlatılan soruşturmaya ilişkin, Galip Aykaç, bu duruma şaşırdıklarını dile getirdi. Soruşturmanın hala devam ettiğini belirten Aykaç, olumsuz bir şey beklemediklerini sözlerine ekledi.

5 AY BOYUNCA SÜRDÜRDÜ

Aykaç, 4 liralık bir ürünü 2 liraya zararına sattıklarını vurgulayarak, bu işlemi 5 ay boyunca sürdürdüklerini söyledi. Zararına satış dolayısıylada 30 milyon lira kadar kayıplarının olduğunu ifade eden İcra Kurulu Üyesi, bunu bilinçli olarak yaptıklarını dile getirdi.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2019, 20:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER