Ünlü Otobüs Firması Resmen Satıldı!

Türkiye’de 93 yıldır hizmet gösteren ilk otobüs firması Kamil Koç'un Almanya merkezli Flixmobiliy'e devri için Rekabet Kurumu'na başvuru yapılmıştı. Rekabet Kurumu'nun onaylamasıyla birlikte Kamil Koç, resmen Almanlara satıldı.

Ünlü Otobüs Firması Resmen Satıldı!

1000 araçlık filosu bulunan ve 2013 yılında sermaye şirketi Actera Group’a satılan Kamil Koç, bir kez daha el değiştirdi. Rekabet Kurumu'nun Flixmobility GMBG’ye devri için yapılan başvuruyu onayladı.

Rekabet Kurulu, Göksu Seyahat ve Taşımacılık AŞ'nin tek kontrolünün, Flixmobility GmbH tarafından devralınması işlemine izin verdi.

"YENİ BİR DÖNEM BAŞLATACAĞIMIZ İÇİN ÇOK HEYECANLIYIZ"

Anlaşmayla ilgili değerlendirmede bulunan Flixmobility Kurucusu ve CEO’su Jochen Engert, ''Kamil Koç’u ailemize katarak Türkiye seyahat pazarında yeni bir dönem başlatacağımız için çok heyecanlıyız. Şirket olarak herkes için çevreci ve akıllı bir seyahat deneyimi sunma vizyonuyla hareket ediyoruz ve yenilikçi ruhumuzu, akıllı teknolojik hizmetlerimizi ve yüksek güvenlik ve kalite standartlarımızı Türkiye’deki otobüs yolcularına sunarken, Kamil Koç’un neredeyse 100 yıllık deneyim ve bilgisinden faydalanacağımız için mutluyuz. Mevcut ürün ve hizmetlerle ilgili yapacağımız değerlendirmelerin ardından, müşteri deneyimini iyileştirmek için sefer ağımızı daha da genişletmeye, veriye dayalı çözümlerimiz ve algoritmalarımızla tarifelerimizi müşteri taleplerine göre iyileştirmeye odaklanacağız'' demişti.

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2019, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER