Ünlü Sanayici Aile Konkordato İlan Etti!

İzmir'in önde gelen sanayicilerinden Akgermanlar, mahkemeye konkordato talebinde bulundu. Mahkeme, Akgerman'ın elinde bulunan dört şirketi için geçici mühlet verdi

Ünlü Sanayici Aile Konkordato İlan Etti!

İzmir'in önde gelen sanayicilerinden Akgermanlar, mahkemeye konkordato talebinde bulundu. Mahkeme, Akgerman'ın elinde bulunan dört şirketi için geçici süre verdi . 

İzmir 2. Asliye Ticaret Mahkemesi Başkanlığı'ndan yapılan duyuruya göre Akgermanlara'a ait, AKG Gazbeton İşletmeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, AKG Yalıtım ve İnşaat malzemeleri, Ertuğ balık üretim tesisleri ve More su ürünleri ticaret anonim şirketine geçici mühlet kararı verdi. Ayrıca Bülent Akgerman, Öner Akgerman ve Levent Akgerman hakkında da geçici mühlet kararı verildi. 

AKGERMAN AİLESİ KİMDİR?

İzmir'in en köklü sanayicileri arasında başı çeken Akgermanlar, Bedri Akgerman’ın, Çimentaş Çimento Fabrikası’nı kurmasıyla atıldı. Çimentaş, Akgerman Ailesi tarafından 2001’de İtalyan, Cementir Holding’e 227 milyon dolara satıldı. 2019 başından itibaren ekonomik sıkıntılar yaşadığı öğrenilen Akgerman Grubu’nun konkordato ile sonuçlanan süreci başlamış oldu. Konkordato davasının duruşması 2020 Şubat’ında olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER