Ünlü Yoğurt Firması İflas İçin Dilekçe Verdi, Ortalık Karıştı!

Balıkesir'in Susurluk ilçesindeki Yörsan fabrikası 1 yıl önce konkordato ilan etmişti. Şimdi de iflas için mahkemeye dilekçe verildi, ortalık karıştı. İşçiler haklarını alamayacaklarını iddia ederek fabrika önünde toplanıp yardım istedi.

Ünlü Yoğurt Firması İflas İçin Dilekçe Verdi, Ortalık Karıştı!

Balıkesir'in Susurluk ilçesinde üretimde bulunan Yörsan fabrikası 1 yıl önce konkardato ilan etti.

Aradan geçen zaman zarfında fabrika üretime devam ederken, firma tarafından iflasın istenmesine yönelik mahkemeye dilekçe verilmesi ortalığı karıştırdı.

'HERKES MAĞDUR'

Özlük haklarını alamayacaklarını iddia eden işçiler fabrika önünde toplandı. Bir işçi yaptığı konuşma ile durumu özetlerken şu ifadeleri kullandı:

"2019 Aralık 10 bugün. Yörsan'dayız. Satım olacak ve iflas aşamasında. Herkes mağdur. Yaklaşık 300 kişiyiz. Satış olmasını engelliyorlar. Bazı bankalar ile anlaşma olmuyor, anlaşılması gerekiyormuş. Şu an polis ekipleri de geldi. Milletvekillerimizden yardım istiyoruz."

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2019, 11:30

Özge Doğu

Özge Doğu, 1993 yılında doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünü bitirdi. Posta Gazetesi'nin internet servisinde tecrübe kazanan Özge Doğu, şimdi Ortadoğu Gazetesi'nde haber editörü olarak çalışıyor.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER