Uzman isimden altın fiyatlarıyla ilgili flaş tahmin: Satanlar çok pişman olacak!

Geçen hafta altının gramının 492 lira seviyesine gerileyeceği tahmininde bulunan altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, "Elindeki altını daha alttan almak için satanlar çok pişman olur!" uyarısı yapt

Uzman isimden altın fiyatlarıyla ilgili flaş tahmin: Satanlar çok pişman olacak!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'ten altın fiyatlarıyla ilgili flaş tahminler ve uyarılar geldi. "Yarınınızı göremediğiniz bir ekonomide kısa vadeli alım-satım düşünenler bu düşüncelerini rafa kaldırmalı" diyen İslam Memiş, "Fiziki emtialarını, alttan almak için satanlar çok pişman olur! Sahip çıkanlar ise iyi bir karar vermiş olur. Bu işin şakası yok" uyarısı yaptı.

"Altının ons fiyatında ısrarla bahsettiğim 1.960 dolar gümüşün ons fiyatında 29 dolar hedef olsa da ben, 2 hafta uzak kalmayı tercih ettim" diyen Memiş, "Alan zamanında aldı. Orta ve uzun vade (6-12) düşünenler için durum farklı" dedi.

492 LİRAYA GERİLEMESİ ZOR

Doların önümüzdeki haftalarda bir toparlanma içerisine gireceğini belirten İslam Memiş, gram altındaki çekilmenin beklediğinden daha öz olduğunu söyledi. Gram altında 492 lira destek seviyesine geri çekilme beklediğini hatırlatan Memiş, "Ancak bunun şu anda gerçekleşmesi zorlaşıyor. Çünkü hem ons tarafındaki toparlanma hem dolar tarafındaki toparlanma gram altın fiyatındaki düşüşleri sınırlıyor." 

BU FİYATTAN GRAM ALINIR MI?

"Bu fiyattan gram altın alınır mı?" diye soran İslam Memiş şu cevabı verdi: "Haziran ayında daha yüksek seviyeler olacak ancak 509 lira seviyelerinden gram altın almanın yatırımcısına çok çok kazandıracağını düşünmüyorum. Bence biraz beklenmeli, birkaç hafta sonra 500 liranın altına sarkmalar bir alım fırsatı sunabilir."

HAZİRANDA 560 LİRA OLUR MU?

"Ama şu sıralar yükseliş trendinin süreceğini, düşüşlerin sınırlı kalacağını bize işaret ediyor.  Haziran ayında 525-530 lira daha da yükselirse 540-560 liraya kadar devam edeceğini öngürüyorum. Ancak şu anda hem ons hem gram tarafında bu yükselişler sürdüğü için bu fiyatlardan TL ile altın almayı tavsiye etmem."  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER