Ve döndü: Aydın Doğan bombası! Gerekli izni aldı

Ünlü iş adamı Aydın Doğan, Forbes'in açımladığı en zengin Türkler listesinde milyar dolarlıklar kulübüne geri dönmüştü. Şimdi de atağa kalktı

Ve döndü: Aydın Doğan bombası! Gerekli izni aldı

İş adamı Aydın Doğan, basın dünyasında adeta tekel haline gelmişti.

Doğan, 1979 yılında Milliyet gazetesini satın alarak medya sektörüne girmiş, ilerlyen yıllarda kurduğu Doğan Medya ile medya imparatoru olmuştu.  

Posta, Hürriyet, Radikal, Fanatik, Referans ve Hürriyet Daily News gazetelerini; ayrıca Kanal D ve CNN Türk'ü de alan Doğan, 22 Mart 2018'de Doğan Yayın Grubu'ndaki kuruluşlarını Demirören Holding'e satmıştı.

Aydın Doğan'ın servetinde de düşüş görülmüş, Forbes'in açıkladığı en zengin 100 Türk listesinde alt sıralara inmişti.

2018'de 830 milyon dolar, 2019'da da 850 milyon dolarlık serveti bulunduğu açıklanan Aydın Doğan, bu yıl 1 milyar dolar kulübüne geri dönmüştü. Forbes Dergisi'nin açıkladığı en zengin 100 Türk kişisi sıralamasına bu yıl 25. sıradan giren Aydın Doğan'ın kişisel servetinin de 1.1 milyar dolara çıktığı belirlenmişti.

Aydın Doğan şimdi yeni bir adım daha attı.  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun 8953 sayılı kararına göre Doğan Holding’in banka kurmasına izin verildi.

Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş., Doğan Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. İlke Turistik Yatırımlar A.Ş., Doğan Enerji, NETA Yönetim ve Havacılık ve Değer Merkezi Hizmetler ve Yönetim Danışmanlığı tarafından 200 milyon TL sermayeli D Yatırım Bankası A.Ş. kuruldu.

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan’ın basın sektörüne tekrar girip girmeyeceği de merak ediliyor.


 

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 11:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER