Volkswagen Elektrikli Araç Üretimi İçin Hedef Değiştirdi!

Alman otomotiv devi elektrikli otomobil pazarı için koyduğu hedefi revize etti. Elektrikli otomobil pazarı için 2025 itibarıyla 1 milyon araç hedefi koyan şirket söz konusu tarihi 2023’e çekti.

Volkswagen Elektrikli Araç Üretimi İçin Hedef Değiştirdi!

Alman otomotiv devi Volkswagen, elektrikli otomobil pazarı için koyduğu hedefi revize etti. Elektrikli otomobil pazarı için 2025 itibarıyla 1 milyon araç hedefi koyan şirket söz konusu tarihi 2023’e çekti. Volkswagen’in yeni hedefiyle 2025 yılının sonunda 1.5 milyon elektrikli araç üretilmesi bekleniyor. Şirket 2020 model VW ID.3 gibi modellerle hedeflerine daha hızlı bir şekilde ulaşmayı amaçlıyor. Geçtiğimiz aylarda gösterime çıkan 2020 VW ID.3, VW Group’un Modüler Elektrikli Sürüş Araç Kiti’nin (MEB) platformunun kullanıldığı ilk elektrikli otomobil olma özelliğine sahip. Söz bu kit bütün araçlara yerleştirilebilmesiyle öne çıkıyor.

DİĞER ŞİRKETLERLE DE PAYLAŞACAK

Otomotiv devi MEB platformunu hayata geçirmek için ise oldukça büyük yatırım yapmıştı. Kasım ayında ID.3 modelini üreten şirket, Zwickau kentindeki tesisini elektrikli araç üretebilen fabrikaya dönüştürdü. Volkswagen MEB platformunu sadece kendi araçları için kullanmayacak. Otomotiv devi bu platformu içerisinde Ford’un da bulunduğu diğer şirketlerle de paylaşacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER