Volkswagen Manisa Yatırımını Erteledi İddiası!

Volkswagen, Türkiye'nin Suriye'de yürüttüğü askeri operasyon nedeniyle Manisa'da bir milyar euroyu aşkın yatırım yapacağı yeni tesis hakkındaki kararını askıya aldı. İmzalar şu an için geçerli olmayacak.

Volkswagen Manisa Yatırımını Erteledi İddiası!

Geçtiğimiz aylarda, Volkswagen'in Yönetim ve Denetleme Kurulu Türkiye'deki yeni bir otomobil fabrikasının inşasını yoğun bir şekilde ele almıştı. Çalışmalar sonucunda fabrikanın Türkiye'nin Manisa ilinde kurulacağı netleşmişti. 

Her iki komitenin temsilcilerine göre Türkiye, diğer seçeneklerle karşılaştırıldığında oldukça ucuz ve daha iyi satış fırsatları sunuyordu. Bu nedenle Bulgaristan ve diğer AB ülkelerine karşı olarak Türkiye'de karar verildi. 

İMZALAR GEÇERLİ OLMAYACAK

Ancak, Suriye'de yürütülen askeri operasyon nedeniyle durum tamamen değişti. Yeni fabrika için bir milyar euroyu aşkın yatırım planlayan şirketin, koşulların kestirilememesinden ve imaj kaybından çekindiği belirtildi. Bu nedenle karar askıya alındı ve sözleşmelerdeki imza şu an için geçerli olmayacak. Volkswagen bu konu hakkında ayrıca bir yorum yapmadı. Bununla birlikte, ekonomik açıdan Volkswagen'in, Passat ve Superb modellerinin üretildiği bir yer olarak Türkiye'ye bağlı kalmak istediği de belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2019, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER