Volkswagen Türkiye'de fabrika kurmaktan vazgeçti

Alman otomotiv devi iddialara göre Türkiye'nin Manisa ilçesine planladığı fabrikayı kurmaktan vazgeçti

Volkswagen Türkiye'de fabrika kurmaktan vazgeçti

Alman otomotiv devi Volkswagen yeni yatırım için Türkiye ve Bulgaristan arasındaki seçimini Türkiye'den yana kullanmıştı. Otomobil üretimi için Volkswagen fabrika kurulumunu ise Manisa olarak belirlemişti.

Firma 943.5 milyon TL yatırım ile Alman otomotiv devi Türkiye şirketi kurulumunu gerçekleştirdi. Resmi Gazetede yer alan bilgilere göre şirketin adı Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ oldu. “Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi” unvanlı şirketi Manisa'da kurdu. Şirketin merkezi “Keçiliköy OSB Mahallesi Cumhuriyet Bulvarı No: 14/118 Yunusemre/Manisa” oldu. Şirket; otomobil, kamyon ve her nevi motorlu araç ve nakil vasıtalarının tasarımı, imalatı ve montajı, bunların parçalarının ve komponentlerinin tasarımı, üretimi ve montajı ile tüm bu ürünlerin satışı, ithalatı ve ihracı başta olmak üzere bu konularla ilgili tüm diğer faaliyetleri yürütmek amacıyla kuruldu. 

Ancak Alman otomobil haber sitesi Automobilwoche'de Volkswagen'in Manisa'da kurmayı plandağı fabrikadan vazgeçtiği iddia edildi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER