Yeni Yıl Fırsatçıları İş Başında: Kuruyemişe Yüzde 90 Zam!

Yılbaşında en çok tüketilen yiyeceklerden kuruyemişe, yüzde 80-90 oranında zam yapıldığı belirlendi.Tüm Kuruyemiş Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜKSİAD) Başkanı Hüsamettin Karaman, yapılan bu zammın nedeninin kuru yemişi çiftçiden ucuz fiyata satın alıp piyasaya vermeyerek fiyatları yükselten stokçular olduğunu söyledi.

Yeni Yıl Fırsatçıları İş Başında: Kuruyemişe Yüzde 90 Zam!

Yılbaşında en çok tüketilen yiyeceklerden kuruyemişe, yüzde 80-90 oranında zam yapıldığı belirlendi. Tüm Kuruyemiş Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜKSİAD) Başkanı Hüsamettin Karaman, yapılan bu zammın nedeninin, kuru yemişi çiftçiden ucuz fiyata satın alıp piyasaya vermeyerek fiyatları yükselten stokçular olduğunu söyledi.

SEBEP STOKÇULARIN KAR HIRSI

Özellikle akşam çay saatlerinde sofralardan eksik olmayan ve yılbaşında da satışları ikiye katlanan kuruyemiş, el yakıyor. Fiyatların kontrolden çıktığı, özellikle yer fıstığı ve antep fıstığına gelen zamların sebebinin stokçuların aşırı kar hırsı nedeniyle fiyatların zirveyi gördüğü söyleniyor.

TÜKSİAD Başkanı Hüsamettin Karaman, halkın kuru yemişi çok pahalı tüketmek zorunda kaldığını, devletin küçük bir müdahalede bulunması halinde fiyatların normal seviyesine düşeceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2019, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER