Yetkili isim 'Sakın bozdurmayın' diyerek altının yükseleceği rakamı açıkladı

Kuyumcu Cengiz Çiftçi, yılsonu için gram altının bin 400 lira seviyelerinde olabileceğini aktardı.

Yetkili isim 'Sakın bozdurmayın' diyerek altının yükseleceği rakamı açıkladı

Parası dolar ve faize yatırmak istemeyenlerin ilk tercihi gram altın olmaya devam ediyor. Kuyumcu Cengiz Çiftçi, yatırım için altını seçenlerin uzun vadede daima kazanacaklarını söyledi. 

Çiftçi, “ABD enflasyon rakamlarının yüksek çıkması altın fiyatlarını ve altını yeniden dünya gündemine aldı. 

Altın dünyada emtia olarak en ucuz madde. Elinizde bulunan altınların değerini bilin ve kısa vadede bozdurmayın. Altın ilerleyen günlerde daha çok para edecek" ifadelerini kullandı.

"YILSONU 1400 LİRA" DEDİ

Kasım ayı boyunca altının yükseleceği tahmininde bulunan Çiftçi, yılsonu için altının bin 400 lira seviyelerinde olabileceğine vurgu yaptı. 

Gram altın içini bin 200-bin 400 seviyelerini beklediklerini belirten Çiftçi, “Altın sekiz aydır baskılanıyor. Daha gidecek yolu var” diye konuştu.

"ZOR GÜNLERİN EN İYİ ARKADAŞI"

Çiftçi, altına yatırım yapanların kazanmaya devam edeceğini aktararak, "Elinizde bulunan altınları bozdurmayın. İlerleyen günlerde daha fazla para kazanacaksınız. Ekim ayında 998 liraydı. Altın alanların kazanacağını söylemiştik. Kasım ayında da altın ve altına yatırım yapanlar kazanacaklar. Doları olanların da altına yatırım yaptığında daha iyi para kazanacağını öngörüyoruz. 18, 14, 22 ayar hiç fark etmiyor. Altın alanların kazanacakları yönünde öngörümüz var. Zor günlerinizin en iyi arkadaşı altındır" ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2022, 12:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER