Emeklilerle ilgili müjdeli haberi Yeni Asır yazarı Faruk Erdem açıkladı.

Faruk Erdem'in bugünkü yazısı şöyle:

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, emeklilerle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Yılmaz, “Biliyorsunuz, emeklilerimize 6 ay için artış yapılmıştı. Bu yüzde 50’ye varan artıştı fakat sadece bu sürede geçerli olacak. 6 aydan sonrası sonrası için de emeklilerin gelirini artırmak adına yaptığımız çalışmalar devam ediyor” diye konuştu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, AHaber'e canlı yayın konuğu olarak katıldı. Önceki gün katıldığı programda kendisine yöneltilen soruları cevaplayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, emeklilerle ilgili önemli çalışmalar yapıldığını açıkladı. Yılmaz, "Bilindiği üzere emeklilerimize 6 ay için artış yapıldı. 6 ay sonrası memurlarda olduğu gibi emeklilerimiz için de bu değerlendirmeler yapılacaktır. Dolayısıyla orada gerekli ayarlamalar mutlaka ele alınacak. Bir taraftan da Çalışma Bakanlığımızın emeklilerle ilgili yaptığı gündelik hayata dokunan birtakım çalışmalar, hazırlıklar var. Onlar da tamamlandığında Çalışma Bakanlığımız bunları toplumla paylaşacaktır" dedi.

Emeklileri enflasyona ezdirmeyeceklerini söyleyen Cevdet Yılmaz, "16 milyon emeklimiz var.
Çalışan sayısını artırmamız lazım ki bu dengeyi gerçekleştirelim" dedi. Enflasyonla ve fahiş fiyatlarla mücadelenin devam ettiğini belirten Yılmaz asıl amacın toplumda kalıcı refahı sağlamak olduğunu belirtti. Yılmaz, "Mevsimsel etkiler, politikalarımızın etkisi ve baz etkisiyle birlikte özellikle yaz döneminde enflasyonda belirgin bir düşüşü hep birlikte göreceğiz. 2025 yılında ise yüzde 20'nin altında bir enflasyon programımız, tahminimiz, beklentimiz ve politikamız var. 2026'da ise tek haneli rakamlara ülkemiz yeniden kavuşacak. Bunu adım adım bunu hayata geçiriyoruz" dedi.

Ev sahibi ve kiracılar dikkat. Mehmet Şimşek açıkladı Ev sahibi ve kiracılar dikkat. Mehmet Şimşek açıkladı

Cevdet Yılmaz, maliyetten bağımsız, reel zeminden kopuk fahiş fiyat meselesinin gündemlerinde yer aldığını anlatarak şunları kaydetti:
"Bu konularda Ticaret Bakanlığımızın, Meclis grubumuzun yürüttüğü çalışmalar var. Deprem bölgesi için bir çalışma yapmıştık biliyorsunuz. Orada cezaları 10 kat arttırmıştık. Şimdi yeni yapılan çalışmalarda da işin özü, yaptırımları daha güçlü hale getirmek."

Editör: Gürel Yurttaş