Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Destici, asgari ücret ve emekli maaşlarıyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

IMF, Türkiye'nin büyüme tahminini yükseltti! IMF, Türkiye'nin büyüme tahminini yükseltti!

"BBP heyeti olarak Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile görüştük. Adil bir vergi düzenlemesine acilen ihtiyaç olduğunu, çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi alınacak şekilde düzenleme yapılması gerektiğini belirttik. Belirli bir seviyenin altında olandan da hiç vergi alınmaması gerekiyor. 

Kayıt dışının ve vergi kaçakçılığının mutlaka önüne geçilmeli. 

Bu dediğimizi yaparlarsa hiç kaynak sıkıntısı çekilmez. 'Kaynağı nereden bulacağız?' cevabını beğenmiyorum. Faiz ödemeleri için 'Kaynağı nereden bulacağız?' demiyorsunuz. Tıkır tıkır ödüyorsunuz. O zaman emeklinin hakkını da tıkır tıkır ödeyeceksiniz. Siz hiç faiz ödemeleri için 'Kaynak yok, ödeyemiyoruz' denildiğini duydunuz mu? Faize kaynak nasıl varsa emekliye, işçiye, memura da o kaynak bulunacak.

Emeklinin ve kamu çalışanlarının maaşlarının 6 ayda bir artırıldığı gibi asgari ücretin de bu aydan itibaren artırılarak, net 21 bin 205 lira olması gerekiyor. En düşük emekli aylığı da bu rakam düzeyine getirilmeli."

Editör: Gürel Yurttaş