Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili flaş açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili flaş açıklama

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Rize'de yaptığı miting öncesinde Rize İl Başkanı Hikmet Ayar ile polisler arasında tartışma yaşandığı ortaya çıktı.

Yanında bulunan partililerle görevli polis memurlarının yanına giden AK Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar'ın bariyerlerin bulunduğu alandan yurttaşların içeri alınmasını istediği öğrenildi. 

Polisin, güvenlik gerekçesiyle bu alandan kimsenin alınmadığını ifade etmesi üzerine Hikmet Ayar'ın polislere “Haddini bileceksin be aslanlık yapmayın. Arkadaşım ben il başkanıyım. Ben bu mitingin sahibiyim, beni geçireceksin" dediği belirtildi.

İl başkanı Ayar’ın ısrarı üzerine polis memurları, “Bunların olmadığı yerden gitmeniz lazım atlamayın zıplamayın diye biz görevliyiz” dediği ifade edildi. 

Memurun sözlerine karşılık olarak Ayar'ın “Hayret bir şey ya siz ajan mısınız? FETÖ müsünüz? Nesiniz ya terbiyesizlik etmeyin” diyerek olay yerinden ayrıldığı bildirildi.
 

Editör: Gürel Yurttaş