Adana'da yemek için eve dönen Suriye uyruklu  Ahmed el-Melhem (27), eşi S.Ç.'nin (26) kapıyı geç açmasından şüphelenip odaları aradı. El-Melhem, daha önce eşiyle görüşmesini istemediği arkadaşı Memduh S.'yi (25) mutfak tezgahının altında saklanmaya çalışırken yakaladı. Arkadaşını darp ettikten sonra bıçakladı.

Adana Seyhan ilçesi Gülpınar Mahallesi'ndeki bir müstakil evde 22 Nisan'da saat 12.00 sıralarında meydana gelen olayda gündelik işlerde çalışan Suriye uyruklu Ahmed el-Melhem, yemek için evine döndü. El-Melhem, 2 çocuğunun annesi S.Ç.'nin, kapıyı geç açmasından şüphelenip, odaları aradı. Mutfağa giren el-Melhem, arkadaşı Memduh S.'yi tezgahın altında saklanmaya çalışırken buldu. El-Melhem, Memduh S.'yi darbedip, tezgahtan aldığı ekmek bıçağıyla bacak ve kalçasından bıçakladı.

Sapanca'da kavga. Ülkü Ocakları Başkanı vuruldu Sapanca'da kavga. Ülkü Ocakları Başkanı vuruldu

İhbar üzerine  polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

İlk müdahalesi yapılan Memduh S., ambulansla Seyhan Devlet Hastanesi'ne götürülürken, Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı devriye görevindeki ekipler, şüpheliyi olay yerinde bıçakla birlikte yakalayıp gözaltına aldı.

Hastanede tedaviye alınan Memduh S.'nin, hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.Şüpheli Ahmed el-Melhem, eşi S.Ç. ve Memduh S.'nin sürekli telefonda konuştuğunu ikisini de görüşmemeleri konusunda uyardığını belirtti.

El-Melhem polis merkezindeki ifadesinde şunları aktardı; "Memduh'a, eşimden ve ailemden uzak durmasını söylemiştim. Evin kapısı, çaldıktan 10 dakika sonra açıldı. Eşimin üzerinde sadece tişört vardı ve iç çamaşırları yoktu. Memduh'u tezgahın altında görünce bir anlık öfkeyle bıçakladım" 

İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen el-Melhem, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. 

Editör: Nehir Durdağı