Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un İstanbul Üsküdar'daki evinin yanında usule aykırı yapılaşma olduğu dair iddialar kamuoyuna yansımış, Yargıtay tarafından CHP İl Başkanlığı düşürülen Canan Kaftancıoğlu 14 Nisan 2020'de konuyla ilgili açıklama yapmıştı.

e-Devlet üzerinden yapılabilecek! Başvuru için son tarih 28 şubat e-Devlet üzerinden yapılabilecek! Başvuru için son tarih 28 şubat

Söz konusu davada bugün karar duruşması yapıldı. Anadolu 40. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya Canan Kaftancıoğlu katıldı. Duruşmada taraf avukatları hazır bulundu. Şikayetçi avukatı, Canan Kaftancıoğlu'nun üzerine atılı suçu işlediğini belirterek, cezalandırılmasını talep etti. Savcı daha önce verdiği mütalaayı tekrar ettiğini söyledi. Mahkeme, isnat edilen suçun yasal unsurlarının oluşmadığı gerekçesiyle, Kaftancıoğlu'nun beraatine karar verdi.

Duruşma sonrasında sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Kaftancıoğlu, "Bir pergolacı, bir pergolacıya gel beraber bir pergola yapalım sonra da yıkalım demiş :) Tekerleme bu kadar…" ifadelerini kullandı.

Söz konusu dava, Fahrettin Altun'un Kuzguncuk'taki evinin arka tarafına yaptırdığı "pergola"nın dışarıdan fotoğraflandığı iddiası sonrasındaki polemik yüzünden açılmıştı. Kaftancıoğlu bu paylaşımıyla davanın çıkıl noktası olan "pergola"ya gönderme yapmış oldu.