Gazeteci Fatih Altaylı çok konuşulacak bir iddiada bulundu. YouTube kanalında bir video yayınlayan Altaylı, bir grup gazeteciye muhalefetin adaylarını kötü göstermek amacıyla görev verildiğini belirtti.

Altaylı,  muhalif gibi görünen bazı gazetecilere, kamu kaynaklarından para aktarılarak, muhalefetin adaylarını yıpratmak için görevlendirildikleri iddiasında bulundu.

Fatih Altaylı  şu ifadeleri kullandı:

“Ahmet Hakan neye dayanarak sormuş açıkçası bilmiyorum ama bildiğim bir şey var, bak bunu söyleyeyim mi söylemeyeyim mi epey düşündüm aslında. Sakın yanlış anlama, Ahmet Hakan'ı söylemiyorum. Ahmet Hakan’ın zaten bu konuda görevli olduğunu, geçmişte Sayın Erdoğan'la Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yapmış olduğu bir televizyon programında ‘Ahmet Bey gereğini artık siz yaparsınız’ bakın neydi öbür adamın adı? ‘Abdülkadir Selvi gereğini yapıyor, siz de artık yaparsınız’ falan diyerek zaten bu konuda görevli olduğunu duyurdu.

Ancak son günlerde şunları duyuyorum; duyuyorum derken dedikodu babında değil, ne diyeyim, çok sağlam kaynaklardan birtakım gazetecilere bir takım muhalif gibi görünebilmesi muhtemel; tam da böyle muhalif olmayan birtakım gazetecilere, Türkiye'yi Tanıtma Fonu’ndan galiba, bir iki tane daha kamu kaynağından para aktarıldığını ve bunların seçim döneminde muhalefetin adaylarını yıpratma ya da muhalefetin adaylarını zora sokacak birtakım önerilerde bulunma görevini aldıklarını çok emin kaynaklardan duyduk. Bunu da söyleyeyim yani.”

Editör: Nehir Durdağı