Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, emekli maaşlarıyla ilgili açıklama yaptı.

Mustafa Destici açıkladı. Emeklilere 5 bin lira seyyanen zam 10 bin lira ikramiye Mustafa Destici açıkladı. Emeklilere 5 bin lira seyyanen zam 10 bin lira ikramiye

Partisinin İzmit'te düzenlediği toplantıda şu ifadeleri kullandı:

"2028’de Yeniden Refah’ın iktidar olması niye önemli? Belediye seçimlerinde dolaştığınız zaman halkın hiç belediyecilikle ilgili bir şey sorduğunu, bir şeyden şikayet ettiğini görüyor musun? Yüzde 5, belki yüzde 10. Yüzde 90’ı geçim derdinden şikayet ediyor. Bu insanların 10 bin lirayla 1 ay değil, 1 haftayı idare edebilmesi mümkün değil. Sayın Cumhurbaşkanı, sadece şu faiz canavarından kurtulabilse, 16 milyon emeklinin maaşını 17 bin liraya çıkartabilir.

31 Mart’ta yerel yönetimlerde, 2028’de merkezi hükümette Yeniden Refah’ı iktidar yapacağız inşallah. 31 Mart’ta yerel yönetimlerde milli görüşün iktidarı neden önemli? Bir defa ahlaklı belediyeciliğin belediyelerde hakim olması için önemli. Bir diğer önemli sebep, 31 Mart’ta Yeniden Refah Partisi’nin alacağı sonuç, 2028 seçimlerine Yeniden Refah’ın iktidar adayı olarak girmesine vesile olacak. İnşallah 31 Mart’ta yüzde 20 alan bir Yeniden Refah Partisi’nin önünde hiç kimse duramaz; 2028’in iktidar partisi olur”

Editör: Gürel Yurttaş