Fenerbahçe'nin eski sportif direktörü Damien Comolli, Fransa'da yürütülen 'sahte menajer' soruşturması kapsamında tutuklandı. Comolli'nin, Toulouse kulübünün başkanı olarak görev yaptığı dönemde, eski Paris Saint-Germain menajeri Christophe Galtier'in oğlu John Valovic-Galtier'i sahte menajer olarak dahil ettiği iddia ediliyor.

Adrien Rabiot Galatasaray'dan beklediği maaş ortaya çıktı! Adrien Rabiot Galatasaray'dan beklediği maaş ortaya çıktı!

Fransız takımı Toulouse'un başkanlığını yapan Damien Comolli'nin, iki sezon önce PSG'yi çalıştıran Christophe Galtier'in evlatlık oğlu John Valovic-Galtier ile aynı soruşturma kapsamında tutuklandığı belirtildi. Geçtiğimiz yaz, eski Paris Saint-Germain menajeri Christophe'un bir başka oğlu Jordan Galtier, Toulouse'da Carles Martínez Novell'in yardımcı antrenörlüğüne getirildi.

İddiaya göre Toulouse'un başkanı Comolli anlaşmanın bir parçası olarak sahte bir menajer John Valovic-Galtier'i de bu anlaşmaya dahil etti.Comolli'nin yargılamasının bu ay içinde başlaması beklenirken, soruşturma kapsamında 9 kişi gözaltında.

Fenerbahçe'ye 2018 yazında gelen Comolli, 1,5 sene boyunca sportif direktör olarak görev yapmıştı. Ali Koç, başkan seçildikten sonra Comolli'yi transfer etti.
 

Editör: Nehir Durdağı