Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Trabzonspor maçından sonra futbolcularına yapılan saldırıyla ilgili açıklama yaptı.

Koç, olayları kabul edilemez olarak değerlendirdi "Onlar dün bizi çok iyi ağırladı. Yönetimsel sorun yok. Belki de çoğu noktada aynı noktadayız. Sahada iki takım oyuncuları iyi niyetliyken bunların yaşanması akıl tutulması. Fenerbahçe ve Trabzonspor'a geçmiş olsun. Ancak üzülerek öğrendim, çalışmalar varmış. Yaşananları Fenerbahçeli futbolculara bağlayacaklarmış. İnşallah bu yanlışa girmezler. Bu yaşananlardan onlar da üzgün. Trabzonspor'a da olağanüstü baskı var, onlar bu işi nasıl ele alacak?" dedi.

A Milli Takım Macaristan'ı devirdi A Milli Takım Macaristan'ı devirdi

Koç, artık işin çığrından çıktığını belirtti ve "Fenerbahçe'nin bu ülkede gördüğü muameleme kabul edilemez. Sporda yaşadıklarımız herkesin malumu. Bu örgüte duvar olan Fenerbahçe. Ne devletimiz, ne yetkililer aksiyon almıyor. TFF de bizim aksiyonlarımıza manevra yapıyor. Sadece bir futbolcu linç edilseydi ne yapacaktık? Kafamızı duvarlara vuracaktık. Bu son olsun diyoruz ama hiçbir zaman son olmuyor. Şiddeti normalleştiren bir ülke olmaya başladık! Televizyonlara balkıyorum, spor yazarlarını okuyorum... Yazıklar olsun! İsmail Hoca buz tutmasaymış... Futbol üzerinden topluma bir şey mi yapılıyor? Dünkü olay organizeydi" diye konuştu.

Hakemin maçı iptal etmesi gerektiğini vurgulayan Ali Koç, "Halil Umut Meler, UEFA'da böyle bir maçı devam ettirse, lisansı iptal olur. Denizli'deki maç da iptal edilmeliydi. Su savaşları dediğimiz maçta 19 polis yaralandı, o maç da iptal edilmeliydi. Dün akşam da iptal edilmeliydi. Belki yaşadığı travmadan dolayı psikolojisi yeterli değildi diyenler var ama şunu söyleyeyim, ülkemizin içinde bulunduğu durumda hiçbir hakem o maçı iptal edilemezdi. TFF'nin bu maç devam edemez demesi gerekirdi" dedi.

Koç, Kulüpler Birliği başkanlığından az önce istifa ettiğini de belirterek, gerekirse ligden çekilecekleri, bir alt lige düşürüleceklerini, bunu da göze aldıklarını söyledi. Koç, "Eğer bu olursa başkanlığı da bırakmıyorum. Takımı lige çıkarırım" diye konuştu.

Editör: Gürel Yurttaş