Alaattin Çakıcı’dan devlet erkanlarına ve şehitlere 29 Ekim mesajı

Alaattin Çakıcı kendi sosyal medya hesabı Twetter üzerinden 29 Ekim Cumhuriyet bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Alaattin Çakıcı’dan devlet erkanlarına ve şehitlere 29 Ekim mesajı

Alaattin Çakıcı'nın "Kamuoyuna saygılarımla arz ederim" diyerek başladığı paylaşımında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye de mesajı vardı.

Çakıcı mesajında şu ifadeleri kullandı: 

Bugün olduğu gibi 1. Dünya Harbi’ndeki Batının sömürgeci güçleri bir Cihan devleti olan Osmanlı’yı tarih sahnesinden silmiştir. Aynı Osmanlı’nın küllerinden bir Anka kuşu gibi yeniden doğan Cumhuriyet’in kurucu kadrosunun lideri Gazi Mustafa Kemal Paşa ve silah arkadaşları Aziz milletimiz ile birlikte ulusal kurtuluş savaşı vererek,emperyalist güçleri hayal kırıklığına uğratmıştır. Bağımsızlığımızı 29 Ekim 1923’te Dünya deklare ettirmiştir. Son 40 yıldır aynı Batılı güçler devletimizin bekasını tehdit etmektedir.

Devletimizin ve milletimizin bekası için birlikte onurlu mücadele veren sayın Devlet başkanımızın ve genel başkanım sayın Devlet Bahçeli’nin Aziz milletimizin Cumhuriyet bayramını kutlar, esenlikler dilerken devlet ve milletimizin vatan sathının her zerresinde şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının, polis teşkilatı ve jandarma teşkilatının, devletin diğer birimleri nde şehit olan tüm şehitlerimizin Rahman ve Rahim olan Rabbimin rahmeti üzerlerine olsun.

Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmetle anar milletimize saygılarımla arz ederim.

Alaattin Çakıcı

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2022, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER