Alkollü araç kullanırken bir çocuğun ölümüne neden olan tutuklu kaymakama yeni görev verildi mi? Bakanlıktan açıklama geldi!

Diyarbakır'da devlete ait resmi aracı alkollü kullanırken 13 yaşındaki Muhammet Çelik'e çarpıp ölümüne neden olan Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu'nun Çorum Valiliği Hukuk Müşavirliğine atandığı iddia edilmişti.

Alkollü araç kullanırken bir çocuğun ölümüne neden olan tutuklu kaymakama yeni görev verildi mi? Bakanlıktan açıklama geldi!

Bismil ilçesi Akpınar Mahallesi'ndeki Özgürlük Bulvarı ile Bismil- Batman Karayolu'nun kesiştiği noktadaki trafik ışıklarında 15 Temmuz'da Gercüş Kaymakamı Server Sinanoğlu'nun kullandığı resmi araç, yolun karşısına geçmeye çalışan 13 yaşındaki Muhammet Çelik'e, ardından da başka bir araca çarpmıştı. Yaralanan Çelik kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirirken, 0.27 promil alkollü çıkan Kaymakam Sinanoğlu tutuklanmıştı.

YENİ GÖREVE ATANDIĞI İDDİA EDİLDİ

Öte yandan dün de Server Sinanoğlu'nun Çorum Valiliği Hukuk Müşavirliğine atandığı öne sürüldü. Kararname ile Sinanoğlu'nun yerine ise Ağrı'nın Tutak Kaymakamı Enis Aslantatar atandı.

"GÖREVDEN UZAKLAŞTIRMA HALİ DEVAM ETMEKTEDİR"

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise "Bazı basın yayın organlarında Batman Gercüş Kaymakamı iken ölümlü ve yaralanmalı trafik kazasına karışan Server Sinanoğlu ile ilgili çıkan haberler ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. Server Sinanoğlu hakkında Bakanlığımızca görevden uzaklaştırma işlemi yapılmış, Gercüş Kaymakamlığı'na ise başka bir kaymakam ataması yapılmıştır. Kadrosu Taşra Hukuk Müşavirliğine alınan Server Sinanoğlu'nun görevden uzaklaştırma hali devam etmektedir. Konuyla ilgili olarak gerek adli soruşturma gerekse Bakanlığımızca görevlendirilen Mülkiye Müfettişi marifetiyle idari soruşturma sürmektedir" denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER