Bir bu eksikti! Eskişehir'deki dolandırıcılar bakın hangi ülkenin vatandaşı çıktı?

Türkiye'de Suriyeli ve Afgan mültecilerin son günlerde karıştığı olaylar giderek artarken, Eskişehir'deki dolandırıcılar ise başka ülkelerin vatandaşı çıktı

Bir bu eksikti! Eskişehir'deki dolandırıcılar bakın hangi ülkenin vatandaşı çıktı?

Türkiye'de Suriyeli ve Afgan mültecilerden şikayet giderek artarken, bir olay da Eskişehir'de yaşandı. Ama bu kez olayın kahramanları Afrika ülkelerinden çıktı.

Alpu'nun Fevzipaşa mahallesinde ikamet eden İ.C. isimli vatandaş, Alpu İlçe Jandarma Komutanlığı'na  kendisine ait besi çiftliğini 25 milyon TL'ye satmak amacıyla internet üzerinden ilan verdiğini, alıcı olarak kendisiyle irtibata geçen yabancı uyruklu 3 şahıs tarafından 60 bin 950 ABD Doları dolandırıldığını bildirerek şikayetçi oldu.

Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince başlatılan çalışmalarda, olayın failleri olarak tespit edilen Kamerun uyruklu 2 erkek ve Uganda uyruklu 1 kadın şahıs yakalandı.

Suç unsuru sahte paralar ve banknotların yapımında kullanılan kalıp ve baskı malzemeleri ile birlikte yakalanan şüphelilerden toplamda 6 milyon ABD Doları, 2 milyon Euro, 100 bin Türk Lirası sahte para ele geçirildi. 

Alpu İlçe Jandarma Komutanlığı'nda işlemleri tamamlanan şüphelilerden Rebecca K.'nın, Eskişehir İl Göç İdaresi'ne teslim edileceği öğrenildi. Diğer şüpheliler Guy B.D. ve Bertrand N. ise sağlık kontrollerinin ardından çıkarıldıkları Beylikova Sulh Ceza Hâkimliğince tutuklanarak Eskişehir H Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na gönderildi.

Alpu ilçesine bağlı Fevzipaşa Mahallesinde ikamet eden İ.C.'nin 60 bin 950 dolarını dolandırdığı iddiasıyla aranan şüpheli Bengono Armand, İstanbul'da kaldığı eve Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı JASAT ekiplerince düzenlenen operasyonla yakalanarak Eskişehir'e getirildi.

Şüphelinin evinde yapılan aramada, yüksek miktarda sahte dolar banknotu ile sahte avro yapımında kullanılacağı tahmin edilen 5 paket kâğıt ele geçirildi. Kamerun uyruklu şüpheli jandarmadaki sorgusunun ardından ‘nitelikli dolandırıcılık' ve ‘parada sahtecilik' suçlamalarıyla Beylikova Adliyesi'ne sevk edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER