Bu pazar seçim olsa hangi parti ne kadar oy alıyor? İşte baraj altı kalan partiler!

MetroPoll Araştırma, 13-18 Aralık tarihleri arasında 2077 kişi ile yaptığı son anketin sonuçlarını sosyal medya hesabından paylaştı.

Bu pazar seçim olsa hangi parti ne kadar oy alıyor? İşte baraj altı kalan partiler!

MetroPOLL Araştırma son anket sonuçlarını sosyal medya hesabından duyurdu. Ankette yurttaşlara, "Bu pazar seçim olsa oyunuzu kime verirsiniz?" diye soruldu.

Ankette AK Parti'ye oy vereceğini söyleyenlerin oranı yüzde 31 olarak ölçüldü. Kararsızlar ve protesto oylar dağıtıldıktan sonra AK Parti'nin oy oranının yüzde 36,9'a çıktığı görüldü. 

Bu pazar seçim olsa MHP'ye oy vereceğini söyleyenlerin oranı yüzde 6,1 olarak hesaplandı. Kararsızlar ve protesto oyların hesaplanması sonrası MHP'nin oyu yüzde 7,3'e yükseldi. 

Ankette "CHP'ye oy veririm" diyenlerin oranı yüzde 20,7 olarak ölçüldü. Kararsızlar ve protesto oyların dağıtılmasının ardından CHP'nin oy oranı yüzde 24,7'ye yükseldi.

İYİ Parti'ye oy vereceğini söyleyenlerin oranı yüzde 10,5 olarak hesaplandı. Kararsızlar ve protesto oylar dağıtıldıktan sonra İYİ Parti'nin oy oranı yüzde 12,5 olarak ölçüldü. 

Ankette Zafer Partisi'nin oy oranının yüzde 1,6 olduğu, kararsızların dağıtılmasından sonra bu oranın yüzde 2'ye yükseldiği görüldü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER