Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir rakip daha çıktı: Profiline 'aday' ibaresini ekledi!

MHP Eski Milletvekili Sinan Oğan, daha önce Türk milliyetçilerini temsil edecek bir isim çıkmaması durumunda cumhurbaşkanı adayı olacağını dile getirmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bir rakip daha çıktı: Profiline 'aday' ibaresini ekledi!

2023 seçimlerine on aydan az bir süre kalan Cumhur İttifakı'nda Cumhurbaşkanı Erdoğan adaylığını ilan etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın rakipleri de yavaş yavaş belli olmaya başladı. Eski MHP Milletvekili Sinan Oğan, daha önce yaptığı "Eğer Türk milliyetçilerine hitap eden bir aday çıkmazsa aday olacağım" şeklindeki sözleriyle ilgili resmen harekete geçti. Oğan, sosyal medya hesabına "Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı" ibaresini ekledi.

''KILIÇDAROĞLU ADAYSA ADAYIM''

Sinan Oğan daha önce de konuyla ilgili bir açıklama yapmış ve şu ifadeleri kullanmıştı: "Kılıçdaroğlu aday olursa ben de aday olurum. Bizim hedefimiz Türk milletinin oy vereceği bir aday çıkartılması. Çıkartmıyorsanız Türk milliyetçilerini adaysız bırakmayacağım. Ben aday olacağım."

SİNAN OĞAN KİMDİR?

Sinan Oğan 1 Eylül 1967 tarihinde Azeri kökenli bir ailenin çocuğu olarak Iğdır'ın Melekli beldesinde doğdu. Marmara Üniversitesi İİBF mezunu olup yüksek lisans çalışmasını aynı üniversitede tamamlamıştır. Moskova Devlet Uluslararası İlişkiler Üniversitesi'nde (MGİMO) doktora çalışmasını tamamlamıştır. Oğan, MHP'nin kaset skandalına adı karışan ve istifa eden eski vekillerinden Mehmet Ekici'nin kızı Gökçen Ekici ile evlidir.

İşte Sinan Oğan'ın sosyal medya hesabındaki o ibare:

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2022, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER