Hıncal Uluç öldü, Defne Joy Foster gündem oldu

Gazeteci Hıncal Uluç, uzun bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Uluç'un ölümünün ardından sosyal medya Defne Joy Foster'ı andı.

Hıncal Uluç öldü, Defne Joy Foster gündem oldu

Oyuncu ve sunucu Defne Joy Foster 2 Şubat 2011'de Kadıköy Caddebostan’da Ahmet Altan'ın oğlu Kerem Altan'ın evinde şüpheli bir şekilde hayatını kaybetmişti. Foster'ın vefatı tüm ülkede derin bir üzüntü yaratmıştı.

2 yıl boyunca tutuksuz yargılanan Kerem Altan 12 Şubat 2015 tarihinde 'yardım veya bildirim yükümlülüğünün yerine getirilmemesi' suçundan 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmış, hükmün açıklanmasını geri bırakılmıştı.

Foster'ın annesinin 11 yıllık adalet arayışı da geçtiğimiz ocak ayında sonuçsuz kalmıştı. Altan hakkındaki soruşturmaya, Altan'ın herhangi bir kusurunun olmadığı gerekçesiyle takipsizlik kararı verilmişti.

Yorumcu Hıncal Uluç, Defne Joy Foster'ın ölümünün ardından kaleme aldığı köşe yazısında Foster için 'Defne'nin ölümü tipik bir 'Su testisi, su yolunda kırıldı' olayıdır' demişti.

Uluç, çok tepki çeken o yazısında şunları söylemişti:

Ölmüş.. Allah rahmet eylesin..
Ama böyle bir insana, öldü diye saygı duymamı kimse benden beklemesin..
Kimse de, onu Azize ilan ederek, gençliğin önüne "Rol model" diye koymaya kalkmasın..

Defne Joy Foster'in ölüm sebebi bilinmiyor..
Astım hastasıymış. Fena halde sarhoşmuş. Bilinen o.. Alkol mü?. Son zamanlarda
zararı bilimsel araştırmalara konu olan, bir nevi doping, enerji içeceklerinin aşırı
kullanılması mı?. Uyuşturucu mu?. 10 gün içinde Adli Tıp gerçeği açıklayacakmış..
Öğreneceğiz.

 

Ama benim görüşüm değişmeyecek.
Defne'nin ölümü tipik bir "Su testisi, su yolunda kırıldı" olayıdır!..

Daha sonra katıldığı bir programda söz konusu yazı ile ilgili "Pişman mısınız?" sorusunun yöneltildiği Uluç, "Sadece su testisi su yolunda kırılır dediğim için pişmanım, geri kalan her şeyin altına imzamı atarım" diyerek yazdıklarının arkasında olduğunu söylemişti.

SOSYAL MEDYADA DEFNE JOY FOSTER ANILDI

Uluç'un hayatını kaybetmesinin ardından sosyal medya kullanıcıları Defne Joy Foster'ı andı. Uluç'un yazdığı yazıyı hatırlatan kullanıcılar, peş peşe paylaşımlar yaptı.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2022, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER