Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Suriyelilere festival: Suriyeli öğrenciler denize sıfır 5 yıldızlı otelde kalacak

Milli Eğitim Bakanlığı'nın, Türkiye'de meslek liselerinde okuyan Suriyeli öğrenciler için festival düzenleyeceği belirtildi

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Suriyelilere festival: Suriyeli öğrenciler denize sıfır 5 yıldızlı otelde kalacak

Milli Eğitim Bakanlığı'nın, Türkiye'de meslek liselerinde öğrenim gören Suriyeli öğrenciler için festival düzenleyeceği belirtildi.

Mülteciler İçin Maddi Yardım Programı Fonu aracılığıyla finanse edilecek “Mesleki ve Teknik Eğitim Yoluyla Sosyal ve Ekonomik Uyum Projesi'' kapsamında, Suriyeli gençler için düzenlenecek gençlik festivali 5 gün sürecek.

Meslek liselerinde okuyan Suriyeli gençlerden 600 kişinin katılacağı festival, Antalya'da 5 yıldızlı bir otelde yapılacak. 

Şartnamede otelin 5 yıldızlı, alkolsüz, denize sıfır, ücretsiz plajı olan, açık kapalı havuzu, spor ve fitness salonu olması, yiyeceklerin de helal olması istendi. 

Festivale, İstanbul, Kilis, Hatay, Adana, Gaziantep, Bursa, Şanlıurfa gibi illerdeki meslek liselerinden katılım olacak. 

Beş gün sürecek programın toplam maliyeti 4 milyon 653 bin 750 TL olarak açıklandı. 

Katılımcılara polyester çanta, bloknot, kalem, hijyen kiti, bez maske, matara, rozet, top, frizbi, yağmurluk, tişört, polar gibi hediyelerin verilecek.

Festivalde düzenlenecek etkinlikler arasında ise hazine avı, halat yarışı, çuval yarışı, uçurtma yapımı, kültürler kolajı yer aldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
söz
söz - 2 hafta Önce

cumhur ittifakı suriyelilerden oy devşirme hesabı yapıyor ama halk bunun farkında seçimde bedelini ağır ödetecek

SIRADAKİ HABER