Bursa’da Gezilecek Yerler

Gezmek için rotanızı Bursa’ya çevirdiyseniz gezilmeye değer yerler hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekiyor demektir. Peki, bu özel kentte nereleri gezebilirsiniz? Sizler için kısa bir liste hazırladık. Hemen göz atmaya başlayabilirsiniz

Bursa’da Gezilecek Yerler

Gezmek için rotanızı Bursa’ya çevirdiyseniz gezilmeye değer yerler hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekiyor demektir. Peki, bu özel kentte nereleri gezebilirsiniz? Sizler için kısa bir liste hazırladık. Hemen göz atmaya başlayabilirsiniz.

  •  Kapalı Çarşı

Ulucami ve Orhan Cami’nin hemen altında bulunan Kapalı Çarşı rahatlıkla keyifli bir şekilde zaman geçirebileceğiniz yerlerin başında geliyor. Kapalı Çarşı’ya mutlaka uğramalısınız. Çok nadide parçalar da bulabilir ve sevdiklerinize şık hediyelikler de alabilirsiniz. Tarihi dokusu bozulmadan günümüze kadar gelmeyi başarmış olan bu çarşıda çok sayıda kuyumcu dükkanı da bulunuyor.

  • Ulu Cami

Elbette Bursa’ya gidip de bu özel camiyi görmemek olmaz. Yıldırım Beyazid’ın bir savaş zaferinin ardından emir vermesiyle 1396 senesinde inşa edilmeye başlanan bu caminin yapımı ve 1399’da bitirilmiş. Özellikle 20 kubbeli olması ve muhteşem bir mimari eser olması her yıl bu camiyi görmek için çok sayıda turistin ülkemize gelmesini sağlıyor. Ulu Cami içerisinde geçirdiğiniz her bir dakikadan büyük keyif alacağınızdan emin olabilirsiniz.

  • Saat Kulesi

Bursa’da mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olan Saat Kulesi Sultan Abdülaziz döneminde inşa edilmiş. Uzun yıllar ayakta kalsa da bilinmeyen bir nedene bağlı olarak yıkılmış ve 1904 yılında yeniden inşa edilmeye başlanmış. Günümüzde ise bu kulenin her yıl çok sayıda turisti Bursa’ya çektiğini söyleyebiliriz.

  • Bursa Merinos Tekstil Sanayi Müzesi

Eğer farklı bir deneyim yaşamak isterseniz mutlaka rotanızı Bursa Merinos Tekstil Sanayi Müzesi yönüne çevirin. Tekstilin başkenti olarak anılan Bursa’da gezebileceğiniz en güzel yerlerden biri de bu müzedir. Bu arada müzenin 1938 senesinde Atatürk tarafından açılmış olduğu bilgisini de aktaralım.

Eğer bu özel şehirde geçirdiğiniz zaman içerisinde daha fazla sayıda yeri görmek isterseniz mutlaka araç kiralayın. Bu sayede zamanınızı çok daha verimli bir şekilde kullanmış olacaksınız. Ayrıca Bursa araç kiralama hizmetlerinden en düşük fiyatla faydalanmak için otokirala.com adresine hemen tıklayabilirsiniz. Bu site üzerinden araç kiralama işlemlerinin kolaylıkla yapılması mümkün olabiliyor. Ayrıca kiraladığınız aracı Bursa’da teslim alma imkanınız da oluyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER