Yolda Bi Blog çifti dünyayı geziyor

Asya ve Umut çifti 5 yıldır dünyayı geziyor. Yolda bi blog sayfasından gezdikleri ülkeler hakkında bilgiler veren çift, sayfalarıyla ilgili “Yaşadığımız tecrübelerin diğer gezginlere de rehber olmasını istedik” açıklamalarında bulundu.

Yolda Bi Blog çifti dünyayı geziyor

Dünyayı gezerken yaşadıkları deneyimlerini yolda bi blog sayfasında paylaşıyorlar. Dünyayı gezmek isteyen insanlara tavsiyelerde bulunan çift “2015 yılında rutin işlerimize kısa bir mola vererek, yüksek lisans eğitimi için Almanya’ya gittik. Burada edindiğimiz tecrübeler, bizi farklı ülkeleri görmeye ve oradaki kültürleri tanımaya motive etti. Yolda edindiğimiz tecrübeler güzel heyecanları içinde barındırırken, bizi hüzünlendiren, duygulandıran sıkıntılar da yaşadık. Bizim gibi dünyayı gezmek isteyen insanların aynı sıkıntıları yaşamaması için edindiğimiz tecrübeleri yolda bi blog sayfası aracılığıyla aktarmak istedik.”

Birlikte birçok ülkeyi gezerek yeni şeyler öğrendiklerini ifade eden, deneyimlerini ve yurtdışı ile ilgili merak edilenleri cevaplamak için bu bloğu kurduklarını belirten çift “Evlendikten sonra balayı için gittiğimiz Küba’dan o kadar etkilendik ki kesinlikle bir blog açmamız ve buradaki güzellikleri herkesin görmesini sağlamamız gerekiyor” diye düşündük. Sonrasında da kolları sıvayarak “yolda bi blog” planını hayata geçirdik. Yaşam ve seyahatlerimiz boyunca edindiğimiz tecrübeleri anlatmak ve aynı zorlukları başkalarının da yaşamasını istemediğimiz için bir blog kurmaya karar verdik. Amacımız sadece gezip gördüklerimizi, oturup eğlendiğimiz yerleri anlatmak değil, buralardaki eğitim imkanları ve ikamet koşulları gibi birçok konuda Türk halkına fayda sağlamak. Bunun için de kısa bir zaman değil, etkili ve planlı bir vakit ayırmamız gerekiyordu” şeklinde konuştular.

Sosyal medya hesabımı yolda bi blog sayfalarından deneyimlerini aktaran çift, gittikleri ülkeler hakkında bilgiler veriyor. Takipçilerinden gelen sorulara titizlikle cevap veren çift, başka insanların hayallerini gerçekleştirmesine de destek oluyor.

Dünyayı gezmenin çocukluk hayalleri olduğunu belirten çift “Aslında ikimizin de çocukluktan beri hayali dünyayı gezmekmiş. Hayallerimizi birlikte gerçekleştirebildiğimiz için çok mutluyuz. Gezdiğimiz 5 yıl sürede bir sürü anı ve tecrübe biriktirdik. Doğa harikası yerleri görmek, başka kültürleri tanımak büyük bir keyif. Gezilerimiz devam ediyor, daha görmek ve gezmek istediğimiz bir sürü yer var” dedi.

Yolda bi blog instagram hesabı:  https://www.instagram.com/yoldabiblog/

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER