Ankara'nın Çankaya ilçesinde belediyenin eski başkan yardımcısı olan Gülsün Bor, apartmanın 11. katından atlayarak intihar etti.

Bor, son seçimde CHP Çankaya Belediye Başkan Aday Adayı olmuştu.

2014-2024 yılları arasında Çankaya Belediye Başkan Yardımcılığı yapan Gülsün Bor, 2014 yılında vefat eden eski vali ve milletvekili Yılmaz Cemal Bor'un kızıydı.

GÜLSÜN BOR KİMDİR

1974 yılında Ankara’da doğdu. Ortaokul eğitim ve öğretimini TED Ankara Koleji, lise eğitini Ankara Atatürk Anadolu Lisesinde tamamlayan Gülsün Bor, 1996 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünden mezun oldu.

Son bir ayda 14 adet el bombası:Plaj giriş çıkışları kapatıldı! Son bir ayda 14 adet el bombası:Plaj giriş çıkışları kapatıldı!

Bor, Dünya Bankası'nda kısa dönemli danışman olarak çalıştı. 2003 yılında tekrar Türkiye’ye dönerek Hazine Müsteşarlığı Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü, İç Borç Yönetimi Dairesinde Şube Müdürü ve 2010 yılında, Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği'nde ekonomi müşaviri olarak atandı ve üç yıl süreyle görev yaptı.

2014 yılında Çankaya Belediyesi'nde başkan yardımcısı olarak 10 yıl görev yapan Bor, 31 Mart Yerel Seçimleri'nde Çankaya Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ederek, Çankaya Belediye Başkanı Aday Adaylığını açıklamıştı.

Gülsün Bor Güner evli ve bir çocuk annesiydi.
 

Editör: Gürel Yurttaş