1 Milyonluk Soruyu Bilen Yarışmacı Milyoner Olamayacak!

Sunuculuğunu Kenan İmirzalıoğlu'nun yaptığı, ATV ekranlarında izleyiciyle buluşan bilgi yarışması Kim Milyoner Olmak İster'de, dün akşam yayınlanan programda 1 milyonluk soru bilindi

1 Milyonluk Soruyu Bilen Yarışmacı Milyoner Olamayacak!

ATV ekranlarında yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında dün akşam tarihi bir final yaşandı. Arda Ayten (19) adlı genç yarışmacı 1 milyonluk soruya doğru cevap veren ilk kişi oldu. Uzun yıllardır ekranlarda olan yarışma programı böylelikle çiçeği burnunda sunucusu Kenan İmirzalioğlu moderatörlüğünde 1 milyon lirayı 19 yaşındaki Arda Ayten'e verecek. Genç yarışmacının kazandığı 1 milyonluk ödül geceye damga vururken sosyal medyada da en çok konuşulan konular arasına girdi.

'On kıtadan oluşan İstiklal Marşı'nın tamamında bu kelimelerden hangisi diğerlerinden daha az geçer' sorusuna 'Toprak' cevabıyla doğru yanıt veren Ayten, büyük para ödülünün sahibi oldu. Diğer şıklardaki kan, yurt ve vatan kelimesi İstiklal Marşı'nın içerisinde üç kez geçerken toprak kelimesi ise iki kez geçiyor.

800 BİN TL ALMASI BEKLENİYOR

Ancak Ayten'in alacağı 1 milyon TL'lik ödülden Veraset ve İntikal Vergisi kesilecek. Ayten'in, yüzde 20'lik kesinti sonrasında yaklaşık 800 bin TL alması bekleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2019, 23:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer Pınarbaşı
Ömer Pınarbaşı - 2 yıl Önce

Başlığı ilk okuduğumda tahmin ettiğim şeyin doğru içeriği okuyunca gördüm. Habercilik anlayışınız ve başlık seçiminiz için tebrik ediyorum(!) sizi.

SIRADAKİ HABER