20'nci Zırhlı Tugay Komutanlığı'ndaki Patlamanın Detayları Belli Oldu!

Geçtiğimiz Çarşamba günü Şanlıurfa 20'nci zırhlı tugay komutanlığında meydana gelen patlama ile ilgili Milli Savunma Bakanlığı açıklama yaptı.

20'nci Zırhlı Tugay Komutanlığı'ndaki Patlamanın Detayları Belli Oldu!

Geçtiğimiz Çarşamba günü Şanlıurfa 20'nci Zırhlı Tugay Komutanlığında meydana gelen patlama ile ilgili Milli Savunma Bakanlığı açıklama yaptı. Komutanlığın cephaneliğinde yaşanan 2 ayrı patlamada 17 personel yaralanmıştı.

Patlamamın hemen ardından ilk olarak Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin basın toplantısında bulunmuş ve patlamanın terör kaynaklı olmadığını ifade etmişti. 17 personelin yaralandığı olaydan sonra Milli Savunma Bakanlığı meydana gelen patlamanın detaylarını resmi web sitesi üzerinden duyurdu. 

İşte MSB'nin yaşanan patlama ile ilgili açıklamaları:

"Şanlıurfa’daki 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı’nda 13 Kasım tarihinde meydana gelen patlama ile ilgili görüntülere ve görgü tanıklarının beyanlarına dayanarak yapılan ilk inceleme ve değerlendirme sonuçlarına göre, olayın herhangi bir dış etkiden kaynaklanmadığı, mühimmatın mevsimsel değişiklik ve mevcut depolama koşullarından etkilenerek yapısının bozulması sonucunda reaksiyona girmesi nedeniyle meydana gelmiş olabileceği değerlendirilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur".

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2019, 13:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet dursun
mehmet dursun - 1 yıl Önce

bende bu tugayda askerlik yaptim disardan müdahele olasigi cok yüksek
cobanlari rahatlikla tel örgünün yanina gelme imkani var
nekadar dikkat etsekte gece nöbetcileri kontrol altina alinamiyor en azindan benim zamanimda öyleydi ozamanlar tugaydaki bölüklerden toplanan askerler göerev yapardi nerde vukuatlik istenmeyen askerleri gönderirlerdi

SIRADAKİ HABER