5  ülkeye daha turizm amaçlı vize muafiyeti!

Avusturya, Belçika, Hollanda, İspanya, Polonya ve Birleşik Krallık vatandaşlarına sağlanan vize muafiyeti 5 ülkeyi daha kapsayacak

5  ülkeye daha turizm amaçlı vize muafiyeti!

Avusturya, Belçika, Hollanda, İspanya, Polonya ve Birleşik Krallık vatandaşlarına sağlanan vize muafiyeti 5 ülkeyi daha kapsayacak.

Turizmi desteklemek amaçlı

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, 6 ülke için sağlanan vize muafiyetine 5 ülkenin daha eklendiğini duyurdu. Hırvatistan, İrlanda, Malta, Portekiz ve Norveç vatandaşlarına 2 Mart 2020 tarihinden itibaren turizme katkı amaçlı vize muafiyeti gelecek.

Bütünlük sağlamak adına verildi

Hami Aksoy, Avrupa Birliği ve Schengen bölgesine ilişkin vize muafiyetinde bütünlük sağlamak için 5 ülkeye daha vize muafiyeti verilmesine karar verildiğini söyledi. Aksoy “Hırvatistan, İrlanda, Malta, Portekiz ve Norveç vatandaşlarına 2 Mart 2020 tarihinden itibaren Türkiye’ye gerçekleştirecekleri turistik amaçlı seyahatlerinde her 180 günde 90 gün süreyle vize muafiyeti sağlanması kararlaştırılmıştır” ifadelerini kullanarak turizm potansiyelinin en iyi şekilde kullanılması ve ikili ilişkilerin geliştirilmesinin amaçlandığını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER