Abdülhamid Han Torunu Orhan Osmanoğlu'ndan Nevresim Satışı!

Osmanlı hanedanının Suriye’ye yerleşen bölümünün son evladı, 2. Abdülhamid’in torunu Orhan Osmanoğlu Twitter’da paylaştığı nevresim ürünleriyle gündeme geldi

Abdülhamid Han Torunu Orhan Osmanoğlu'ndan Nevresim Satışı!

Osmanlı hanedanının Suriye’ye yerleşen bölümünün son evladı, 2. Abdülhamid’in torunu Orhan Osmanoğlu Twitter’da paylaştığı nevresim ürünleriyle gündeme geldi. Twitter’da nevresim fotoğrafının üzerine fiyat etiketi koyan Osmanoğlu, akıllara “Nevresim mi satmaya başladı?” sorularını getirdi. Payitaht dizisi için danışmanlık da yapan Osmanoğlu’na “Atalarının mirasını nevresim satarak mı yaşatıyorsun!” eleştirileri geldi.

YANLIŞ ANLAŞILDI KONU BAŞKA YERLERE GİTTİ

Twitter’da gönderilerinin altına “Şehzadem” etiketleri paylaşılan Osmanoğlu, Abdülhamid’in son kuşak torunu olarak “sosyal medya esnafı” şeklinde tepki aldı. Profilinde çift kişilik nevresim takımını %35 indirimle sattığına dair tweet atan Osmanoğlu’na gelen ağır ithamlar sonucu olay açıklık kazandı. Önceki tweetlerinde bazı markaları hedef alarak gündelik kıyafet ve ürünlerin fazla pahalıya satılmasını alaycı bir şekilde eleştirdiği fark edilen Osmanoğlu daha evvel paylaştığı ceket, mont ve ayakkabı tweetleriyle markaların fiyatlandırma politikalarını ve “sosyal demokratların neden bunları eleştirmediğini” yazmış.  

SOSYAL DEMOKRATLARDAN SERT TEPKİ 

“Camilere ve Umreye israf diyenler bunlara ne diyecek?” gibi sosyal demokrat kesimi hedef alan paylaşımları ve konunun başta bir yanlış anlamayla başlayıp politik bir hale gelmesi Osmanoğlu ile Twitter kullanıcıları arasında polemiği artırırken muhalif kesimden sert tepki alan Osmanoğlu’na “Bunlar yüksek sınıf yabancı markaların ürünleri ve fiyatlandırma politikalarının yanı sıra ülkedeki vergi seviyesi bu ürünlerin fiyatlarını bu hale getiriyor. Bunun suçlusu muhalefet değil. Parasını kazanan isterse alabilir fakat düşük gelirli vatandaş ekonomik sıkıntı içerisindeyken bu kadar ibadethane yapılması da doğru değil. Eğer israfsa da oldukça kişisel, toplumsal değil” eleştirileri geldi.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 14:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Orhan Doğan
Orhan Doğan - 9 ay Önce

İster nevresim satar ister ayakkabı satar isterse başka ürünler satar.

Yahya EKİNCİ
Yahya EKİNCİ - 9 ay Önce

Sizde bu yanlış anlaşılmadan memnun olmuşsunuz. Zira olay yanlış anlaşılma olduğu halde haberinizin başlığı ve içeriği Orhan Osmanoğlu nu küçük düşürmeye yönelik. Bu Haber değil kepazelik !

Alihan
Alihan - 9 ay Önce

Bu neslin siyasi dehası var bir an önce siyasete girseler artık ceddimiz bu ülkeyi kalkındırsa

SIRADAKİ HABER