Abdullah Çiftçi yine haklı çıktı: Bu sefer Trump, DSÖ'ye aktarılan fonu askıya aldı

Stratejist Abdullah Çiftçi, koronavirüsle ilgili olarak ilk günden beri söyledikleriyle gündemde kalmaya devam ediyor. Daha önce ülkelerin IMF'den borç isteyeceğini öngören Çiftçi, bir iddiasında daha haklı çıktı

Abdullah Çiftçi yine haklı çıktı: Bu sefer Trump, DSÖ'ye aktarılan fonu askıya aldı

Asıl savaşın ulus devletlerle, yeni dünya düzeni için çalışan grup arasında olduğunu söyleyen Abdullah Çiftçi, bu düzeni isteyenlerin Dünya Sağlık Örgütü'nü de finanse ettiğini ifade etmişti. Son dakika gelen bilgilere göre ABD Başkanı Donald Trump, Dünya Sağlık Örgütü'ne giden para fonunu askıya aldı

Trump, Beyaz Saray'da düzenlenen Koronavirüsle Mücadele Görev Gücü basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

Trump, DSÖ'nün salgının dünya geneline yayılmasında ciddi sorumluluğunu olduğunu ve bu konuda en başta örgütün dünyayı yanılttığını savundu.

Örgütün adeta Çin için çalıştığını ileri süren Trump, "Bugün yönetimime, Dünya Sağlık Örgütüne sağladığımız fonu durdurma talimatı veriyorum. Herkes orada neler döndüğünü biliyor" ifadesini kullandı.

Trump bu kararı alırken yönetiminin, "DSÖ'nün salgın konusundaki ihmal ve örtbaslarını değerlendirdiğini" de sözlerine ekledi.

ABD'nin DSÖ'ye yıllık 400 ila 500 milyon dolar arasında bir fon sağladığını ifade eden Trump, "Buna karşı Çin sadece 40 milyon dolar sağlıyor." dedi.

DSÖ'nün "Çin'den yapılan seyahatlerin durdurulması" çağrılarına kulak tıkadığını ve bunun büyük bir hata olduğunu savunan Trump, kendisinin bunlara bakmadan Çin'den ABD'ye yapılan seyahatleri en başta durdurduğunu yineledi. 

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2020, 02:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER