Abdullah Gül'ün CHP'li bir vekille adaylık konuşmaları ortaya çıktı

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün dün yayınladığı 30 Ağustos videosu 2023 seçimlerinde aday olmak istediği şeklinde yorumlanırken, dün gece bir televizyon kanalında yayınlanan programda konuşulanlar gündem yarattı.

Abdullah Gül'ün CHP'li bir vekille adaylık konuşmaları ortaya çıktı

Gazeteciler Barış Yarkadaş, Hacı Yakışıklı, Şaban Sevinç ve Fuat Uğur; tv100 ekranlarında yayınlanan Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programına konuk olarak gündemi değerlendirdi.

Programın konuklarından Şaban Sevinç, 30 Ağustos Zaferi Bayramı nedeniyle çektiği video ile uzun bir aradan sonra gündem olan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile CHP'li bir vekil arasında 'cumhurbaşkanlığı adaylığı' konusunda dikkat çeken bir diyalog yaşandığını iddia etti. Sevinç'in geçtiğini öne sürdüğü diyalog şu şekilde;

CHP Mv.: Bizim Partililer size oy vermez.

Abdullah Gül: Niye vermesinler Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mı verecekler?

CHP Mv.: Oy kullanmaya gitmezler.

Abdullah Gül: O zaman Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın devam etmesini istiyorlar.

Abdullah Gül: Aday olsa bile Kemal Kılıçdaroğlu'nun Türkiye'de kazanma şansı yok

Abdullah Gül: Bu ismi konuşulanların hiçbiri olmaz. Bu makam çocuk oyuncağı değil. Beypazarı Belediye Başkanlığı cumhurbaşkanlığı için referans olmaz.

Öte yandan Sevinç, program başlamadan önce telefonda görüştüğü CHP'li vekilin ismini veremeyeceğini de belirtti.

2007-2014 yılları arasında cumhurbaşkanlığı görevini üstlenen Abdullah Gül, bu süreç içerisinde milli bayramlara hasta olduğu için katılmadığı iddialarına dün çektiği bir video ile yanıt verdi.

7 yıllık görev süresi boyunca özellikle 30 Ağustos Zafer Bayramı törenlerine katılmadığı öne sürülen Gül, bugün kutlanacak olan bayram öncesinde, "Hakkımda süregelen insafsız bir yalana cevabımdır." notuyla bir video paylaştı.

Gül, konuşmasında şunları söyledi: "Yarın 30 Ağustos, çok şükür hasta falan değilim. Ama yalan söylemek ve ön yargılı davranmak büyük bir hastalık… Ayrıca kasıtlı olarak yalan söylemek ise ahlaki bir sorun. Benim Cumhurbaşkanı olduğum dönemlerde milli bayramlara katılmadığımı, Anıtkabir ziyaretlerini yapmadığımı bazıları anlattı. Bunları yalanlamayı zül kabul ettim ama ne zaman ki hiç ummadığım kişiler de buna inanmaya başladılar böyle bir açıklamaya mecbur kaldım. Öncelikle şunu hatırlatmak isterim; Cumhurbaşkanı olduğum süre içerisinde katılmam gereken bütün milli bayramlara katıldım ve gurur duydum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER