Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili flaş açıklama

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel bir süredir gündemde olan Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili açıklama yaptı

Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili flaş açıklama

TBMM'de basın toplantısı düzenleyen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel bir süredir gündemde olan Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili açıklama yaptı.

Özel şu ifadeleri kullandı:

- ‘Abdullah Gül Cumhuriyet Halk Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı mı?' Değil. Abdullah Gül'ün Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayı olması mümkün değildir.

- Cumhuriyet Halk Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı ilgili kanuna göre; Cumhuriyet Halk Partisi'nin Meclis Grubu tarafından aday gösterilecektir.

- Elbette partimizin yetkili organlarında tartışıldıktan ve bu konu olgunlaştıktan sonra adaylaşacaktır. 
- Ancak bu grubun grup başkanvekili olarak ve bu partinin yetkili kurullarını çok iyi tanıyan birisi olarak açık yüreklilikle söylemek isterim ki: Cumhuriyet Halk Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı, Cumhuriyet Halk Partilileri rahatsız edecek, Cumhuriyet Halk Partililerin adaylığından memnuniyetsizlik duyacağı hiç kimse olmayacak.

- O yüzden bugün tekrar ortaya atılan iddialar gerçeği yansıtmamaktadır. Abdullah Gül'ün Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayı olma gibi bir konu gündemimizde yoktur. İhtimal dahilinde değildir. Bu haberleri kesin bir dille yalanlıyoruz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER