Abdullah Gül'ün Gezi olaylarıyla ilgili sözlerine Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan açıklama!

Gezi olaylarıyla gurur duyuyorum diyen eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan yanıt geldi

Abdullah Gül'ün Gezi olaylarıyla ilgili sözlerine Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan açıklama!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Beştepe'de düzenlenen kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Kalın, Gezi Parkı Davası'nda tüm sanıklar hakkında beraat kararı çıkmasını değerlendirdi. Kalın ayrıca 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Gezi Parkı eylemleriyle ilgili olarak, "Gezi eylemleriyle gurur duyuyorum" açıklamasına da yanıt verdi.

'Ülkeye verdiği zararı unutmayalım'

Kalın, Gezi Davası'nda 9 sanığa verilen beraat kararlarıyla ilgili "Öncelikle bugün Gezi davasıyla ilgili verilen kararla ilgili yorum yapmamız doğru olmaz. Karar yargıda. Bunun bütünlüğü içerisinde değerlendirmeler mutlaka yapılacaktır. Gezi olaylarıyla ilgili bu mahkeme meselelerinin yanında bir kalkışma olarak bu ülkeye verdiği zararı unutmamamız lazım. Vandallıktan siyasi kutuplaşmaya, Türkiye'nin gündemine ayrıştırıcı meselelerin sokulmasına neler yaşadığımızı hatırlayalım. Böyle bir Gezi meselesi üzerinden tarihi yeniden okumaya yönelik girişimlerin yapıldığını görüyoruz" ifadelerini kullandı.

'Türkiye zor bir süreçten geçmişti'

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ise Gezi Parkı eylemleriyle ilgili olarak, "Gezi eylemleriyle gurur duyuyorum" sözleriyle ilgilide konuşan Kalın, "Sayın Gül gurur duyabilir, kendi değerlendirmesidir. Görevdeyken de birtakım değerlendirmeler, farklı düşünceleri vardı. Bir bütün olarak okuduğunuzda Türkiye'nin o dönemde çok zor bir süreçten geçtiğini akıldan çıkarmayalım" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER