Abdullah Gül'le Ali Babacan'ın yolları ayrıldı mı?

Eski bakanlardan Ali Babacan'ın yeni partisi için Ankara'da bir otelde 2 gün süren toplantı yaptığı ve parti kuruluşuna son şeklini verdiği belirtildi. Babacan'la kendisini destekleyen 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül arasında soğuk rüzgarlar estiği de iddia edildi

Abdullah Gül'le Ali Babacan'ın yolları ayrıldı mı?

Ankara'da geçen hafta hareketli günler yaşandı.

Yeni partisi için hazırlıklarını aylardır sürdüren eski bakanlardan Ali Babacan'ın kurmaylarıyla birlikte Ankara'da 2 gün süren bir toplantı yaptığı bildirildi.
Partinin kurucu üyelerinin de katıldığı toplantıda tüzük ve izlenecek yolun belirlendiği, partinin kuruluşunun da bu hafta içinde açıklanacağı ileri sürüldü.

Bir otelde dış dünyaya kapanarak yapılan toplantı sonunda İçişleri Bakanlığı'na kuruluş dilekçesinin iki gün içinde verilmesi, partinin tanıtım toplantısının da çarşamba günü yapılması kararlaştırıldı.

Abdullah Gül'le yollar ayrıldı mı?

Ankara'da bir otelde iki gün süren toplantıya 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yakın isimlerin katılmaması çeşitli iddiaları da beraberinde getirdi. Babacan ile Gül arasında soğuk rüzgarlar estiği, Gül'ün önerdiği isimlerin toplantıya alınmadığı hatta yolların ayrıldığı da ileri sürüldü.
 

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2020, 10:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER