Acemi ere "Çök-Kalk" yaptıran uzman askerler hakkında flaş gelişme

Geçtiğimiz haftalarda sosyal medyada viral olan bir videoda koğuşa yeni gelen acemi bir ere uzman askerlerin yaptığı işkence tepki toplamıştı. Yaşanan gelişmenin ardından Milli Savunma Bakanı Akar soruşturma talimatı vermişti.

Acemi ere "Çök-Kalk" yaptıran uzman askerler hakkında flaş gelişme

Videodaki askerlerin tek tek tespit edildiği ve haklarında disiplin ve adli işlemlerin başlatılacağı öğrenildi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın talimatıyla, görüntüleri sosyal medyada yer alan askerlere ilişkin başlatılan inceleme ve soruşturma sonucu sorumluluğu görülenler hakkında adli ve disiplin işlemi yürütülmesine karar verildi.

Sosyal medyada yer alan, bir askere daha kıdemli diğer askerlerce yapılan ve tepki çeken bazı davranışlarla ilgili görüntüler üzerine Bakan Akar'ın talimatıyla inceleme ve soruşturma başlatılmıştı.

Bunun üzerine bir koğuşta çekildiği anlaşılan ve 4-5 Haziran tarihlerinde sosyal medyada yer alan görüntülerdeki askerlerin kimlikleri tespit edilerek ilgili birlik komutanlarınca idari ve hukuki işlem uygulandı.

Milli Savunma Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı tarafından olay yerinde yapılan inceleme ve soruşturma neticesinde, sorumluluğu görülenler hakkında adli ve disiplin işlemleri başlatılmasına karar verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER