Adalar'da elektrikli araçlar için flaş karar

Adalar Kaymakamlığı, İBB'nin 60 elektrikli araç kullanımı için yaptığı başvuruyu Karayolları Trafik Kanunu'na uyulmadığı gerekçesiyle reddetti.

Adalar'da elektrikli araçlar için flaş karar

İBB'nin 60 elektrikli araç kullanımı için yaptığı başvuru "Karayolları Trafik Kanunu'na uyulmadığı" sebebiyle, Adalar Kaymakamlığı'nca reddedildi. Haber Global muhabiri Ela Sezen kararla ilgili olarak, 25 kilometreden fazla gidecek araçların trafik sicil belgesi alması gerektiğini, belgeler alındıktan sonra araçların faaliyete geçeceklerini aktardı.

Araçların tanıtımı ve test sürüşü için Adalar'da bulunan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Adalar Kaymakamlığı'nın başvuru reddini Haber Global ekranlarında değerlendirdi:

"O bir karar değil. Karayollarına uygun vs uyarılar var. Bizim zaten tescil işlemlerimiz devam ediyor. Şubat ayında Adalar'ın bütün yollarını yaya yolu olarak ilan ettik. Bu araçlar da zaten karayolu değil, yaya yolu olarak kullanılan araçlar. Bu araçlarla biz burada insan taşıyacağız. İETT kurumuna ait araçlar. Her şey çok güzel gidiyor."

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2020, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER