Adalar’daki elektrikli araçların hizmete gireceği tarih ve ücreti belli oldu

Adalar’daki elektrikli araçlar önümüzdeki haftadan itibaren hizmete girecek. Bugün UKOME toplantısında alınan kararla araçların fiyat tarifesi belirlendi

Adalar’daki elektrikli araçların hizmete gireceği tarih ve ücreti belli oldu

Adalar Belediyesi'nden yapılan açıklamada İBB tarafından geçici olarak getirilen elektrikli araçların önümüzdeki hafta hizmete başlayacağı duyuruldu.

Bugün gerçekleştirilen Ulaşım Koordinasyon Merkezinin (UKOME) toplantısında araçların ücret tarifesinin belirlendiği aktarılarak ücretin Adakart sahibi Adalılar için 3,5 TL, ziyaretçiler için 12 TL olarak belirlendiği kaydedildi.

Açıklamada “UKOME toplantısında, ‘Elektrikli Araçların Ücret Tarifelerinin Belirlenmesi' teklifi oy birliğiyle kabul edildi. Toplantıda ayrıca 4 kişilik olan Adataksi’nin ücreti de belirlendi. Ada sakinleri için taksimetre 5 liradan açılacak ve kilometre başı 3,10 lira eklenecek. Bu rakam turistler için 15 lira açılış, 12 lira ise kilometre başı olarak kararlaştırıldı” denildi.

Açıklamada yeni ulaşım sistemin başlayabilmesi için zorunlu olarak yollara döşenen bariyerlerin Adalar'ın doğal yapısına uygun bir sisteme dönüşmesi için çalışmaların devam ettiği de belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER