Adalet Bakanı Bozdağ'dan Semra Güzel ve Sedat Peker açıklaması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'le ve yurt dışına kaçtığı ileri sürülen Semra Güzel'le  ilgili açıklama yaptı

Adalet Bakanı Bozdağ'dan Semra Güzel ve Sedat Peker açıklaması

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yurt dışına kaçtığı ileri sürülen HDP'li Semra Güzel ve organize suç örgütü lideri Sedat Peker'le ilgili açıklama yaptı.

Bekir Bozdağ, “Şu anda Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımız 23 Martta bununla ilgili yakalama kararı çıkardı. Ve kollukta bunlarla alakalı gerekli arama ve taramayı yaptı. Ama bilinen adreslerinde Semra Güzele ulaşılamadı. Şu anda nerede olduğuna dair de elimizde kesin ve resmi bir veri yok. Yurt içinde mi yoksa yurt dışına çıktı mı; buna dair kayıtlar incelendiğinde resmi kanallardan yurt dışına bir çıkışta gözükmüyor” diye konuştu.

Bakan Bozdağ, Sedat Peker'le ilgili olarak da “Bildiğiniz gibi Kırmızı Bülten çıkarıldı. Türkiye hem İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı hem de Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı üzerinden gelen talepleri de dikkate alarak iade talebinde bulundu. Bizim iade talebimizin Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) ulaştığını değerlendiriyoruz. Ama oradan şu ana kadar bize herhangi bir dönüş olmadı” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER