Adalet Bakanı Gül'den idari izin açıklaması!

Adalet Bakanı Gül, koronavirüse ilişkin alınan tedbirler kapsamında 60 yaş üstü hakim ve savcıların idari izinli sayılacağını açıkladı

Adalet Bakanı Gül'den idari izin açıklaması!

Adalet Bakanı Gül, koronavirüse ilişkin alınan tedbirleri açıkladı.

Gül, koronavirüs tedbirleri kapsamında, "nöbetçi noterlik" uygulamasının yeni bir duyuruya kadar ertelendiğini açıkladı.

Adalet Bakanı ayrıca, koronavirüs tedbirleri kapsamında 60 yaş üstü hakim ve savcıların idari izinli sayılacağını bildirdi.

Gül'ün açıklamalarından satırbaşları şöyle:

- Cezaevlerinde şu ana kadar virüse rastlanmadı. Ertelenen duruşmalar UYAP üzerinden duyurulacak. 60 yaş üzeri tüm personelimiz hakim ve savcılar dahil idari izin yürürlüğe girmiştir. Tüm adliyelerde temizlik çalışmaları titizlikle yapılmakta. Ceza infaz kurumlarına ilişkin tedbirler alınıyor.

- Sağlık Bakanlığımızın tüm tavsiyelerini yerine getirmekteyiz. Kurumlara yeni girişte ön muayene yapılıyor, hastalık varsa kabul edilmiyor. Sorun olmayanlar ayrı bir bölümde tutuluyor.

Kapalı görüş yapılacak

- Bilim Kurulu'nun bir tavsiyesi daha, görüşleri ertelemiştik. Acil ve gerekli hallerde kapalı görüş yapılacak. Dışardan gelen herkese maske ve eldiven veriliyor. Hükümlü ve tutukluların sağlığı devlete emanettir.

- Sosyal medyada dolaşan belgeyle ilgili soruşturma başlatıldı.

- Denetimli serbestlik kapsamında hükümlülerin toplu olarak yaptıkları tüm faaliyet ve çalışmalar sona erdirilmiştir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER