Adım Adım Büyük İsrail'e

ABD, bir yandan Fırat’ın doğusunda güvenli bölge oluşturmak için Türkiye ile devriye geziyor, bir yandan da terör örgütü PKK/PYD’yi ağır silahlarla donatıp tahkimat yapıyor. Suriye, İran ve Rusya ise ülkenin göz göre göre parçalanmasına sessiz

Adım Adım Büyük İsrail'e

TEHLİKEYİ BİR TEK TÜRKİYE GÖRÜYOR

TÜRKIYE’NIN baskısıyla önceki gün Suriye’de Fırat’ın doğusundaki bölgede göstermelik güvenli bölge tesis edilmesine yönelik çalışmalara katılan ABD, terör örgütü PKK’yı beslemeyi sürdürüyor. Kukla bir Kürt devleti kurmak isteyen ABD, bu devleti Kuzey Irak’la birleştirmeyi hedefliyor. ‘Nil’den Fırat’a Büyük İsrail Projesi’ adım adım ilerlerken, İran, Rusya ve Esed rejimi ile bölge ülkelerinin bu gelişmeye sesiz kalması dikkat çekici. Suriye’nin toprak bütünlüğü ve iç savaşın sonlanması için mücadele eden Türkiye yalnız bırakıldı.

PKK'YA 55 TIRLIK YARDIM

YPG/PKK ise tünel kazmaya devam ediyor. ABD, Irak’tan yaklaşık 55 TIR’la Suriye’de terör örgütü YPG/PKK işgalindeki bölgeye kapalı kasalar, dört çeker araçlar ve iş makineleri geçirdi. ABD’nin PYD’ye sınır hattında kullanılan güvenlik duvarının sevkıyatını yaptığı görüntüler de ortaya çıktı. YPG/PKK Türkiye sınırında tünel kazma ve mevzi yapma faaliyetini sürdürüyor. Çalışmanın Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinin karşısındaki Suriye topraklarında yer alan Tel Abyad’a 20 kilometre mesafedeki Suluk’ta sürdüğü öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Eylül 2019, 13:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Son Osmanlı
Son Osmanlı - 2 yıl Önce

Ve böyle ce Abd ile kapışıp 3.dunya savaşi patlayacak

Şahin YAMAN
Şahin YAMAN - 2 yıl Önce

Ey dünya yakındır Allah'ın tokadını yiyeceksiniz.Müslümanım diyorsanız. Müslümana yardımcı olmalısınız.

Ejdadın torunu
Ejdadın torunu - 2 yıl Önce

göz yuman şrefsizler utansın. Allah'a hesabları çok ağır olacak

SIRADAKİ HABER